scotlandyardblue

[Hra na víkend] Scotland Yard: „deskovka“ pro telefony

V dnešním dílu seriálu „Hra na víkend“ vám doporučíme mobilní port jedné poměrně populární a léty ověřené deskové hry jménem Scotland Yard. Její originální verze vznikla již roku 1983 a dočkala se mnoha různých pokračování, mezi která patří i česká variace Fantom. Jelikož je v současnosti popularita mobilních zařízení nezanedbatelná, není divu, že se autoři rozhodli vydat i mobilní verzi této deskové hry. A věřte, že stojí za to!

Jak napovídá již název hry, dostanete se buď do role agenta Scotland Yardu, nebo tajemného Mistra X. V kůži prvního jmenovaného se budete společně s dalšími agenty snažit Mistra X, pohybujícího se po Londýně, dopadnout, v kůži Mistra X se naopak budete snažit před agenty skrývat a stále jim utíkat. Celá tato napínavá akce se bude odehrávat během 24 hodin (čtěte: kol), které neúprosně běží, a tak si agenti nemohou dovolit pronásledovat zločince ani o sekundu déle. Jelikož je mobilní hra přímo založena na deskové verzi, i zde hráči po každém kole odevzdávají žetony a snaží se splnit hlavní cíl – nalézt Mistra X, což v praxi znamená stoupnout si na stejné políčko jako on. K tomu mohou detektivové využít různých nápověd a informací, které o zločinci znají. Ani ten však není bezbranný a na rozdíl od detektivů se dokáže pohybovat skutečně hbitě.

Hra nabízí jak singleplayer mód (i pro více hráčů na jednom zařízení), tak multiplayer. Celá grafická stránka se snaží odpovídat deskové verzi, mnoho prvků je však pochopitelně upraveno, což však na kráse titulu neubírá.

screen640x640

Fanouškům deskových her můžeme titul Scotland Yard rozhodně doporučit, neboť vývojáři dokázali úspěšně transformovat povedenou a napínavou akci na displej mobilního telefonu či tabletu. Cenovka hry je nastavena na přibližných 140 Kč, což není málo, na druhou stranu se však jedná o cenovku značně nižší než u deskové verze.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AppStore odkazINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.