qualitytime

[Recenze] QualityTime – jak používáte svůj Android?

QualityTime je výborná aplikace, která zaujme především milovníky statistik, ale také vůbec všechny, kteří chtějí mít přehled o tom, jak používají svoje zařízení s Androidem. A pokud vám připadá, že u telefonu či tabletu trávíte opravdu příliš mnoho času, tak si můžete aktivovat speciální upozornění, které se spustí při překročení časového limitu.

QualityTime je v podstatě velice jednoduchou aplikací, která nenabízí mnoho možností – je to však právě její jednoduchost a dobrý nápad, co ji činí tak zajímavou. Aplikace totiž pozoruje to, jak často kterou aplikaci zapínáte, kdy tak činíte, a jak dlouho denně (a týdně) v dané aplikaci trávíte čas. Pokud vám tedy třeba připadá, že občas trávíte až moc času čtením Twitteru, tak si můžete v aplikaci snadno nastavit časové upozornění, které vás upomene, že už jste tweetovali více jak půl hodiny a možná byste mohli zvážit návrat k práci.

Využití je v tomto ohledu opravdu jen na vás a když na to dojde, tak klidně nemusíte vůbec tuto funkci používat, a jen se čas od času podívat na svoje uživatelské statistiky. Použití QualityTime nijak do samotného používání nezasahuje a pokud si vypnete neodstranitelnou notifikaci v liště, tak o aplikaci skutečně vůbec nevíte – hodně mě na začátku používání zajímalo, zda se aplikace nějak projeví ve statistikách spotřeby energie, ale po dvou dnech odpojeného telefonu z nabíječky při naprosto standardním použití (dohromady 3 hodiny zapnutý displej) se aplikace neobjevila ani na úplném konci seznamu se symbolickým 1% spotřeby.

 2015-02-01 17.25.40 2015-02-01 17.24.01 2015-02-01 17.23.44

Pro používání možná trochu překvapivě není potřeba žádného speciálního root oprávnění, takže aplikace bez problémů funguje prakticky na všech moderních Android zařízeních. Přesnost měření jsem v krátkých úsecích kontroloval a zdá se, že QualityTime statistiku vede opravdu poctivě – samozřejmě se ale nedá vyloučit, že se ve výsledích objeví nějaká výchylka v měření. Pokud si ale vyloženě nechcete ze statistiky začít dělat grafy, tak vás nějaká ta minutka sem a minutka tam stejně nebude trápit.

QualityTime je aplikace, která reálně nepřináší bůh ví jaký užitek, je to však příjemná zajímavost pro všechny milovníky statistik a různých měření, která Android významně nezatěžuje (33 MB v RAM). Navíc je na Google Play dostupná zdarma, takže vám nic nebrání ve vyzkoušení.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.