multitaskingapp

[Recenze] Multitasking – okna na Androidu

Dnešní smartphony jsou čím dál výkonnější. Počet jader roste, jejich takt také a o paměti RAM ani nemluvím. Stávají se z nich tak skutečné kapesní počítače. A obzvláště telefony a tablety s Androidem jsou na špici v oblasti výkonu hardware. A možná už vás napadlo, že je občas trochu smůla, že vám na displeji běží vždy jen jedna aplikace a pro provedení jiného úkolu je nutné aplikace přepínat. Dnes recenzovaný kousek s poněkud neoriginálním (ale výstižným) jménem Multitasking vám může v některých situacích přijít vhod.

Aplikaci má na svědomí studio OryonCorp. Jak napovídá již název „Multitasking“, jejím jediným úkolem je umožnit vám pracovat současně s více okny. Potěší tedy nejvíce majitele tabletů, ale i na displeji dnešních telefonů může některá z vychytávek tohoto kousku přijít vhod.

Pojďme se tedy popsat, jak aplikace funguje. Jednoduše ji spustíte, čímž se vám otevře základní obrazovka s nastaveními. Následně kliknete na šipku v pravém horním rohu, čímž aktivujete okna. V notifikacích se vám zobrazí, že je multitasking aktivní. Tahem z levé strany displeje (v libovolné aplikaci) si zobrazíte menu s nabídkou „miniaplikací“, které si můžete zobrazit ve vlastním okně.
Multitasking totiž nedává do oken přímo vaše aplikace, které máte nainstalované v zařízení, ale obsahuje sadu vlastních. Tato sada je však poměrně široká, takže o nedostatek není třeba se obávat. Mezi dostupnými „miniaplikacemi“ je prohlížeč, poznámkový blok, stopky, kalkulačka, galerie, mapa a spousty dalších zástupců. Každé okno můžete libovolně posouvat, zvětšovat, zmenšovat či minimalizovat.

Přiložené video docela dobře shrnulo to, co jsem psal výše. Přiznám se, že dnes recenzovaný kousek software mi přišel skutečně vhod a oceňuji i jasné a přehledné ovládání a jednotný grafický styl oken. Aplikace je dostupná jak ve verzi zdarma, tak ve verzi za finanční obnost, která nabídne více nástrojů a odstraní reklamy.

Hodnocení:

+ Verze zdarma má sama o sobě dost funkcí

+ Dobře zpracované

+ Rychlé

– žádné zásadní nedostatky jsem v současné podobě neobjevil


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.