JB36eb47_tm

Výpadek T-Mobile 16.-17. 9. 2013 – jak zprovoznit svůj telefon?

Včera odpoledne došlo k jednomu z největších výpadků u operátora T-Mobile vůbec. Některým lidem nefunguje volání, internet a posílání SMS zpráv do nynějška. Ne však už přímou vinou operátora, ale paměti chytrých telefonů. Máme tedy pro vás několik snadných rad, díky nimž vám zase pojede smartphone bez problému!

Než svůj telefon zprovozníte, alespoň tematickou písničku. 😉 Níže pak najdete rady:

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Jako první zkuste asi tu nejbanálnější věc, která však vše na 90 % zachrání! Vypněte svůj telefon, vyndejte svou SIMkartu a nechte ho několik minut vypnutý (5 minut by mělo stačit). Následně ho znovu ho zapněte – telefon si už načte správné údaje pro připojení do sítě a máte to!

Pokud vám však první rada nepomohla, zkuste si svůj telefon na 5-10 minut přepnout do režimu letadlo. Mělo by to mít pro zbylé telefony stejný výsledek jako vypnutí telefonu.

iPhony pak mají možnost resetovat nastavení připojení do sítě. Stačí si projít:  Settings -> General -> Reset -> Reset Network Settings

Pokud vám ani jeden ze tří pokusů nepomohly, opakujte několikrát první. Některé telefony mají uloženo nastavení i při několikerém vypnutí, za chvíli však povolí, nebojte. Každému to nakonec vyšlo. Hodně štěstí a trpělivosti!INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek