unnamed

[Recenze hry] Marble Blast 3 – známá „žába“ plivající kuličky

Milovníci chytlavých kuličkových her typu „Zuma games“, které si získaly napříč lety a generacemi širokou oblibu, nechť nyní zbystří. Tato recenze Vám blíže přiblíží třetí díl hry Marble Blast vývojářského studia EZJOY. 

Sama jsem na androidní platformě vyzkoušela nespočet „Zuma“ her, málo která mě však nadchla, málo kterou jsem dohrála dokonce. Tuhle ano.

Po spuštění sice musíte zavřít „otravnou“ reklamu ke stažení jiné hry, ale vzhledem k tomu, že je hra zdarma, se to vývojářům nedá vytýkat. Hra má celkově 72 kol a jsou postupně těžší a těžší. Herní prostředí má moc pěknou grafiku. Různá kola jsou tak situována do různých prostředí, od běžné cestičky v trávě, přes pavučinky a cesty po obloze, až po pouti po hejnu ryb.

Řada barevných kuliček tentokrát „nepřichází“ jako jeden dlouhý had, ale několik menších háďat, která přijíždějí postupně jedno za druhým. To, že člověk vidí koncový „ocásek“, ještě nutně neznamená, že hra končí. Pokud se budete s „vystřílením“ kuliček moc loudat, přijede had nový a spojí se s tím předchozím.

Samozřejmě se zde objevují různé bonusy, ať už ty notoricky známe jako bonus, který způsobí couvání celé řady, dále takový, který chod celého hada na pár okamžiků zastaví nebo univerzální duhová kulička, kterou můžete cvrnknout kamkoliv a ona se chová jako patřičná barva.

Objevují se taky ale méně běžné bonusy, třeba takový, po kterém přiletí několik ohnivých koulí a „odpálí“ vcelku dost kuliček. Praktický je také bonus, který zamíchá celého hada tak, že se seřadí podle barviček. To je zvláště praktické v okamžicích, kdy už je člověk zoufalý a had se nebezpečně blíží ke své noře. Takové seřazení kuliček pak podle barev může vest k velmi rychlému vyčištění herního pole.

Velkou zajímavostí této hry je fakt, že oproti tomu, jak jsme zvyklí z jiných her tohoto typu, tady nemusíte sbírat životy. Nejásejte, má to své „ALE“. Místo životů musíte sbírat zlaťáky, kterými si pak musíte vstup do některých kol zaplatit. Úskalí tkví také v tom, že pokud ono placené kolo úspěšně nedokončíte, musíte si opakování kola znovu zaplatit (částka je 30 zlaťáků).

Pokud Vám zlaťáky dojdou, můžete si je koupit pomocí mikrotransakce, a nebo (stejně jako já) se vracet k předchozím kolům a sbírat nové zlaťáky. Příjemné však je, že v kolech, která se neotvírají zlaťáky, nemáte žádné limity, a můžete je opakovat stále dokola až do jejich splnění, což se často hodí, neboť některá kola jsou opravdu náročná a jejich zdolání Vás bude stát mnoho pokusů.

Přeji Vám příjemnou zábavu, a těšme se společně na další díl této hry.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


 • Lenka Skočka

  Dobrý den, pokud bych mohla, rozhodně bych doporučila nějaký
  z novějších serverů. Jednoduše proto, že se budou snažit ze všech sil, aby
  se líbili. J
  Já jsem si poslední dobou oblíbila http://hraj.to/
  Podle mě jedna z nejlepších stránek, které se na tomto poli flash her
  v poslední době objevili.