christmas-shopping2010-1

[Recenze] Vánoční seznamy, aneb jak si usnadnit nákupy

Ať se nám to líbí nebo ne, čas je neúprosný. A tak se rok s rokem sešel a Vánoce už klepou na dveře. Znáte to také? Člověk uvažuje a přemýšlí, koho a čím co nejvíce potěšit. A pak nastane ten shon. Dva dny před Štědrým dnem –  přeplněné nákupní centrum a „co jsem to vlastně chtěl(a)?“ Všechny plány jsou ty tam a domů se vracíme zase s bačkorami pro tátu a šálou pro maminku. A co takhle si to letos zjednodušit? Pojďme se spolu podívat na vánoční pomocníky. 

Dnes bych Vás ráda seznámila s několika vánočními seznamy. Tedy s aplikacemi, které by Vám mohly pomoci s nákupy. Ne, bohužel, dárky za Vás  nenakoupí, ale pomohou Vám „zapamatovat“ si, co jste komu chtěli koupit, jestli už jste to koupili a co ještě musíte stihnout zařídit. Pro tento účel jsem za Vás vyzkoušela čtyři aplikace, které Vám na následujících řádcích představím.

Gift List Manager 

Začnu aplikací, která se mně osobně líbila nejvíce. Tato aplikace mě zaujala především svou praktičností a bohatými možnostmi nastavení. Aplikace je sice v anglickém jazyce, ale ovládání je jednoduché.

Ač je aplikace prvoplánově vánoční, bude možné jí využít po celý rok, neboť je možné vytvořit současně hned několik seznamů, nebo například vánoční seznamy rozdělit zvlášť pro rodinu, přátele, kolegy z práce a tak dále. Je zde také ukazatel, kolik dárků jsme si pro tuto akci (skupinu) naplánovali zakoupit, kolik jsme již zakoupili, kolik nás to stálo a kolik to celé stát bude.

 

Po otevření jednotlivé události (skupiny) pak již můžeme přidávat samotné (budoucí) obdarované. I zde vidíme onen výše zmiňovaný ukazatel se stejnými parametry.

Když si pak jednotlivé obdarované „rozklikneme“, vidíme seznám dárků, které ještě musíme koupit – ty jsou označeny ikonkou nákupního košíku, a také ty, které jsme již koupili – ty jsou označeny zelenou fajkou a jsou přeškrtnuté. U každého dárku je rovněž uvedena jeho cena (kolik stál, nebo kolik za něj plánujeme utratit).

 

Dole na této stránce se také dostaneme k samotnému přidání dárku do seznamu, a to tlačítkem „New Gift“. Možnosti zápisu dárků jsou velmi široké. Můžeme si tu poznamenat detaily dárku (například barvu), obchod, ve kterém se dárek chystáme koupit, včetně webové stránky obchodu, či ještě lépe e-shopu, cenu dárku a stav objednávky. V placené verzi této aplikace je rovněž možné přidat obrázek dárku.

Aplikaci si můžeme zaheslovat a zabránit tak zvědavým očím, aby se dozvěděli, co pro ně chystáme.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Vánočníček 

Další aplikace bude mít pro mnohé jistě jednu velkou výhodu. Je totiž, jak již napovídá její název, v češtině. Po spuštění této aplikace se nám objeví přehledný červeno-bílý seznam, kam si můžeme velmi snadno (tlačítkem v pravém horním rohu) přidat jména obdarovaných, kde v závorkách vidíme, kolik dárků jsme si pro jednotlivé blízké naplánovali koupit, ale ještě nekoupili (první, červená závorka), a kolik jsme jich již zakoupili (druhá, žlutá závorka).

 

Po „rozkliknutí“ jednotlivých obdarovaných vidíme seznam dárků (plánovaných či koupených), kde také můžeme nápady, či již zrealizované nákupy, zaznamenat.

Mírně matoucí je ovšem to, že v samotném výčtu dárků je rozdíl mezi zakoupenými a nezakoupenými dárky pouze v barvě písma a ikonky. Osobně bych spíše uvítala, kdyby již zakoupené dárky byly přeškrtnuté a nemusela bych přemýšlet, která barvička znamená plán a která již hotový nákup. I tuto aplikaci je možné zaheslovat.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Christmas List Pro

Další aplikaci se rozhodně nedá vytknout nedostatek vánočního vzhledu. Pokud však máte averzi vůči americkým Vánocům – tedy Santovi a sobům, rovnou přeskočte k další aplikaci. Pakliže jste ochotni vzít Santu na milost, pojďte se na tuto aplikaci podívat blíže.

 

Aplikace se po kliknutí spustí přímo na samotném nákupním seznamu, kam si můžeme přidat jednotlivé obdarované. Přidávání obdarovaných má v tomto seznamu několik zajímavostí. Nejen že uvedeme jeho jméno, můžeme si zde poznamenat také velikost oblečení a další „detaily“, které nám později mohou usnadnit nakupování.

Plánované dárky pak přidáme snadno, a to kliknutím na zelenou tužtičku u jména. U dárku si pak můžeme poznamenat, zda-li byl již zakoupen, a kolik stál. Samotný seznam obdarovaných (a dárků pro ně) se může zdát na první pohled poněkud nepřehledný, ale když si na něj člověk zvykne, je vcelku praktický. Nezakoupené dárky jsou označeny velkým žlutým trojúhelníkem s vykřičníkem, takže není možné přehlédnout to, co máme ještě koupit.

Aplikace je v anglickém jazyce, ovšem její ovládání je ještě jednodušší a intuitivnější než u výše zmiňovaného Gift List Manageru. I v této aplikaci je možnost nastavení hesla. V této Pro verzi (která je ke stažení zdarma), je také seznam možno zaslat emailem.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Xmas Gift List 

V závěru bych Vám ráda představila tuto velmi jednoduchou aplikaci. Jednoduchost této aplikace je vidět jednak v samotném vzhledu, který je tmavý s ikonkami dárečků, a dále v možnosti k obdarovanému přidat vždy jen jeden dárek (včetně jeho ceny). Nejde taky nijak odlišit, zda-li dárek byl již zakoupen, nebo ne.

Pro mnoho uživatelů se tak tato aplikace stává nezajímavou. Myslím si však, že si může najít své fanoušky, a to zejména ty, kteří nakupují „rychle a jednoduše“. Tato aplikace je nebude zatěžovat „zbytečnými“ údaji jako je konfekční velikost obdarovaného.

Aplikace je také v anglickém jazyce, rovněž s jednoduchými ovládacími prvky. Jako jediná z uvedených aplikací nemá možnost uzamčení heslem.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ