Postal

Google zakázal hru Postal, Amazon si to rozmyslel

Na začátku týdne Google usoudil, že port známé kontroverzní hry Postal pro Android na svém Obchodě Play nechce a prodej hry zakázal. Stejně se zachoval i Amazon se svým Appstore, ovšem posléze změnil názor a hru vrátil do oběhu.

Řekněme si to na rovinu, rozhodnutí Googlu je přinejmenším značně nekonzistentní, protože se na jeho obchodě s aplikacemi vyskytuje spousta brutálních akčních her, ve kterých můžete také snadno střílet do nevinných civilistů a působit všemožnou škodu. Dovedeme si ale představit, proč Google nemá odvahu svým hráčům zamítnout přímý přístup k legendární sérii Grand Theft Auto.

Na druhou stranu je fér říct, že zatím co GTA hry staví na silném příběhu a akční hratelnosti, tak Postal je opravdu jen hrou o tom, jak chlapíkovi „rupne v kouli” a jde na veřejnost vyvádět všemožná zvěrstva. Hratelnost samotné hry také není nic extra a v zásadě jde spíše o jednoúčelový výplach hlavy, u kterého nesmíte příliš přemýšlet. Rozhodně můžeme říct, že i navzdory menší detailnosti je i první Postal brutálnější hra než jakékoliv na mobilech vydané GTA, ale je to dost na to, aby se Google rozhodl hru určenou vyloženě dospělému publiku rozhodl zakázat?

Postal

Postal působí kontroverzi i po 18 letech

Amazon změnou rozhodnutí vytvořil zajímavý precedent, nakonec ale blokování vybraných aplikací je právo majitele obchodu, a pokud tak Google chce činit, tak mu v tom jen těžko může někdo bránit. Na Amazon Appstore si Postal můžete koupit za $1.99 s tím, že hra jako snad všechny konverze počítačových her neobsahuje žádné další mikrotransakce.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.