Facebook integruje WhatsApp

Facebook začal integrovat WhatsApp

Už to bude nějaký ten pátek od momentu, kdy Facebook provedl obrovskou akvizici populární komunikační služby WhatsApp – a po dlouhém čekání se objevují první větší náznaky spolupráce mezi oběma subjekty.

Facebooku to trvalo více než rok, ovšem nyní už pomalu začíná probíhat integrace funkcí WhatsApp do Facebooku. A jak asi tušíte, pro začátek nejde o nic zásadního – v aktualizaci Facebook klienta pro Android (verze 31.0.0.7.13) se některým uživatelům začalo objevovat nové tlačítko. Jak můžete vidět na screenshu níže, Facebook do svého klienta zahrnul tlačítko pro odeslání kontaktům právě z WhatsApp. Tlačítko příznivci komunikační služby snadno rozeznají podle známé ikony.

Facebook se od akvizice WhatsApp plány na hlubší integraci obou firem příliš netajil a dost otevřeně hovořil o úzké spolupráci služeb – toto je taková první, zatím relativně nevýznamná vlaštovka. Navzdory tomu, že po samotné akvizici vznikla určitá internetová panika okolo zániku služby a přebrání uživatelské základy Facebookem, tyto obavy se prozatím jeví jako plané a jak nakonec slíbil CEO WhatsApp Jan Koum – služba bude nadále fungovat i přes vlastnictví Facebookem.

Bude však nepochybně zajímavé sledovat, jak se situace bude vyvíjet do budoucna, protože Facebook v žádném případě nepřestává primárně tlačit svůj komunikační klient Facebook Messenger, jenž momentálně z velké míry WhatsApp konkuruje – dojde na spojení, nebo bude možná komunikace mezi oběma klienty? Čas ukáže.

Facebook integruje WhatsApp

Facebook integruje WhatsApp

Zdroj: GINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.