maxresdefault

[Hra na víkend] Little Big Adventure: nezapomenutelná klasika

Přichází tma nový víkend a s ním i další díl seriálu věnovaného hrám, které si rozhodně zaslouží místo ve vašem telefonu či tabletu. Dnes vám představíme zhruba rok starý titul, který  jistě vyvolá úsměv na tváři každému, kdo v dobách dávných (ale ne zas až tolik) hrával hru nabízející „malá velká dobrodružství“ – ano, pochopitelně mluvím o titulu, jehož název je napsán v titulku článku – Little Big Adventure.

Originální verze hry určená pro počítače je na světě již přes 20 let. Společně s druhým dílem však během této doby ani zdaleka nevymizela ze srdcí fanoušků, a tak není divu, že před rokem došlo k „oživení“ této legendy v podobě portu pro mobilní zařízení. Ten nabízí po obsahové stránce to samé jako originální hra (a že toho je safra hodně) a technická stránka titulu vypadá také shodně – co ovšem doznalo změn je rozhraní, které je upraveno a uzpůsobeno na dotyková zařízení, takže veškerá navigace jak v menu, tak ve hře, je jednoduchá a intuitivní.

Hru samotnou řadíme do žánru adventur (s 3D isometrickým pohledem), může se však pochlubit i zdařilými stealth prvky či akčními souboji. Pro připomenutí ještě shrneme krátce příběh – dostanete se do role Twinsena, který je jedním z obyvatel planety Twinsun sužované despotickým Dr. FunFrockem. Ten násilně projevuje svou vůli, takže není jiná možnost, než mu v jeho počínání „zatnout tipec“. A tím hrdinou, který se postará o tento důležitý úkol, je právě dříve zmiňovaný Twinsen, který vyráží na dlouhé dobrodružství s cílem zachránit svět. To zní víc než dobře, ne?

Hra Little Big Adventure je dostupná pro Android a iOS. V Google Play si za ni účtují zhruba 150 Kč, v App Store necháte €5, tedy okolo 140 Kč. V každém  případě se jedná o cenovku, kterou si takto legendární titul rozhodně zaslouží. Stahovat můžete skrze odkazy níže.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AppStore odkazINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.